Techconfex w skrócie

Największy w Polsce pokaz rozwiązań dla przemysłu tekstylnego

Targi Techconfex odbywają się w Łodzi co dwa lata i gromadzą kilkudziesięciu wystawców z kraju i zagranicy. Wśród nich znajdują się wiodący producenci i dystrybutorzy znanych na całym świecie marek.

Podczas ostatniej edycji tego wydarzenia (18-20 kwietnia 2018 roku.) zaprezentowano blisko 1000 maszyn usprawniających pracę zakładów dziewiarskich, krawców, krojczych i projektantów. W jednym w Polsce pokazie maszyn, technologii i surowców do produkcji odzieży, tapicerki i konfekcji technicznej wzięło udział ponad 65 wystawców.

Gościliśmy ponad 1600 zwiedzających między innymi z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Włoch, Niemiec, Turcji, Czech i Danii. Wśród nich główną grupą byli właściciele i kadra zarządzająca, a także pracownicy firm. Na targach gościli przedstawiciele branży odzieżowej, ale także meblarskiej, dziewiarskiej, producenci wyrobów technicznych, obuwia i bielizny.

- W targowej ofercie znalazły się między innymi innowacyjne rozwiązania komputerowe do projektowania, przygotowania i wsparcia procesów produkcji, urządzenia do rozkroju materiałów na krojowni oraz automaty szwalnicze i prasowalnicze– relacjonuje Grzegorz Wiśniewski ze spółki Interservis, która organizuje targi.

Na stoisku Semaco zwiedzający zobaczyli nowy moduł inteligentnego wsparcia planowania zadań krojowni InvenTex Intelligent Cut Plan (ICP), a w ekspozycji  firmy Juki wystawiono innowacyjne rozwiązania do szycia, uszczelniania, łączenia bezszwowego oraz automatyzacji i digitalizacji procesów szwalniczych. Podczas targów Techconfex obecny był także jeden z nielicznych polskich producentów maszyn tnących Allcomp. – To  firma, która konstruuje autorskie maszyny na zamówienie, a jej specjaliści są gotowi zmierzyć się z najtrudniejszym problemem w cięciu tkanin– mówi Grzegorz Wiśniewski. O swoich doświadczeniach i kompleksowym podejściu do kwestii produkcji odzieży, dodatków i materiałów tekstylnych opowiadali także pracownicy spółki Impall.

Targom towarzyszyło kilkanaście bezpłatnych warsztatów i prezentacji. Wśród nich znalazły się między innymi „Spotkanie z programem CAD do konstrukcji odzieży - ZWTextile 2018”. Wszyscy chętni poznali szczegóły dotyczące modelowania form, stopniowania, przygotowywania szablonów oraz funkcjonalność układu kroju. Odwiedzający mogli wysłuchać wystąpień naukowców i ekspertów z Politechniki Łódzkiej, wziąć udział w konferencji poświęconej zarządzaniu i optymalizacji opadów włókienniczych oraz szkoleniu dotyczącym pozyskiwania środków na rozwój pracowników.

Wstęp na targi jest zawsze bezpłatny – wystarczy zarejestrować się wcześniej za pośrednictwem strony internetowej lub na miejscu w biurze obsługi.

Organizator:

Interservis sp. z o.o.

Łąkowa 11
90-562 Łódź
+48 42 637 12 15
+48 42 637 13 59
e-mail: biuro@interservis.pl
www.interservis.pl 

LOKALIZACJA:

HALA EXPO-ŁÓDŹ, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź