Techconfex 2018 w skrócie

Największy w Polsce pokaz rozwiązań dla przemysłu tekstylnego

Blisko 1000 maszyn usprawniających pracę zakładów dziewiarskich, krawców, krojczych i projektantów zostanie zaprezentowanych podczas trzeciej edycji targów Techconfex w Łodzi, które odbędą się w dniach18-20 kwietnia 2018 roku.

W jednym w Polsce pokazie maszyn, technologii i surowców do produkcji odzieży, tapicerki i konfekcji technicznej weźmie udział ponad 65 wystawców. Będą wśród nich przedstawiciele wiodących na całym świecie marek oraz lokalni producenci. 

- W targowej ofercie znajdą się między innymi innowacyjne rozwiązania komputerowe do projektowania, przygotowania i wsparcia procesów produkcji, urządzenia do rozkroju materiałów na krojowni oraz automaty szwalnicze i prasowalnicze– zapowiada Adam Szymański ze spółki Interservis, która organizuje targi.

Część wystawców już teraz zdradza szczegóły swoich prezentacji. Na stoisku Semaco zwiedzający zobaczą nowy moduł inteligentnego wsparcia planowania zadań krojowni InvenTex Intelligent Cut Plan (ICP), a w ekspozycji  firmy Juki zaplanowano wystawę innowacyjnych rozwiązań do szycia, uszczelniania, łączenia bezszwowego oraz automatyzacji i digitalizacji procesów szwalniczych. Podczas targów Techconfex obecny będzie także jeden z nielicznych polskich producentów maszyn tnących Allcomp. – To  firma, która konstruuje autorskie maszyny na zamówienie, a jej specjaliści są gotowi zmierzyć się z najtrudniejszym problemem w cięciu tkanin– mówi Adam Szymański. O swoich doświadczeniach i kompleksowym podejściu do kwestii produkcji odzieży, dodatków i materiałów tekstylnych opowiedzą także pracownicy spółki Impall.

Targom towarzyszyć będzie kilkanaście bezpłatnych warsztatów i prezentacji. Wśród nich znajdzie się między innymi „Spotkanie z programem CAD do konstrukcji odzieży - ZWTextile 2018”. Wszyscy chętni poznają szczegóły dotyczące modelowania form, stopniowania, przygotowywania szablonów oraz funkcjonalność układu kroju. Odwiedzający będą mogli wysłuchać wystąpień naukowców i ekspertów z Politechniki Łódzkiej, wziąć udział w konferencji poświęconej zarządzaniu i optymalizacji opadów włókienniczych oraz szkoleniu dotyczącym pozyskiwania środków na rozwój pracowników.

Wstęp na targi jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się wcześniej za pośrednictwem strony internetowej lub na miejscu w biurze obsługi.

Godziny otwarcia targów:

– środa – 18. 04. 2018 w godz. 09.00-17.00
– czwartek – 19. 04. 2018 w godz. 09.00-17.00
– piątek – 20. 04. 2018 w godz. 09.00-16.00

Lokalizacja:

HALA EXPO-ŁÓDŹ, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź